GROUND ZERO Airsoft Events
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


GROUND ZERO Airsoft Events
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.

In jos 
+8
Nemo
ninja
danihileaga
sensei
sfantu'
Iahim
Snake!
Ghost Leader
12 participanți
AutorMesaj
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeVin Mai 31, 2013 12:07 am

GROUND ZERO AIRSOFT EVENTS / www.eveniment.6mm.ro a scris:

o lista completa cu participantii la OP RIOT poate fi gasita aici .:
Cum zice si titlul postului, pentru a nu incepe evenimentul din 2013 ca niste anonimi totali, aici ne vom prezenta fiecare in cateva cuvinte, incercand sa pastram urmatoarea structura:

1. Call-sign (nickname sau indicativ radio) si ce inseamna el;
2. de cat timp joci airsoft si cum ai descoperit acest sport;
3. ce replici ai si ce stil de joc abordezi;
4. cum ne-ai descoperit? Cum ai ajuns pe acest forum?
5. din ce echipa faci parte?

Voi incepe eu:

1. GHOST LEADER ::: "Ghost" inseamna "Fantoma" si face referire la stilul meu de joc (jucand ca lunetist, factorul camuflaj este vital si de aici capacitatea de a te misca nevazut, pe tacute, ca o fantoma). "Leader" vine de la faptul ca in perioada cand pierdeam zile si nopti jucand Starcraft, imi placea sa dau lovitura finala cu unitatile de Ghost, implicit eu fiind "El Comandante" al acestor unitati.

2. Joc airsoft de pe la sfarsitul lui 2007, cand am luat contact cu acest sport prin intermediul unui team-building cu firma organizat cu 4XL/SB.

3. Joc predominant ca Lunetist, insa pot sa abordez orice rol este necesar in cadrul echipei. Ca si echipament m-am oprit la 5 replici. Am un L96, un M4, un AKS74, un M249 si un Colt 1911.

4. Eu l-am facut...  

5. Sektion 9 / SB


Ultima editare efectuata de catre Ghost Leader in Mier Oct 23, 2013 9:51 pm, editata de 5 ori
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Snake!

Snake!


Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 39
masculin Pesti

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeVin Iun 21, 2013 5:09 am

1. Snake - Vine de la caracterul principal din Metal Gear Solid (inca sunt fan), l-am ales din lipsa de imaginatie la momentul respectiv si pentru ca trebuia sa am un nick scurt si usor de retinut. Dupa un timp (probabail si datorita faptului ca jucam MGS) am vazut ca imi place sa joc mai mult in spatiul inamic, la fel ca si personajul mentionat in jocul de mai sus.

2. Practic airsoft din 2009 impreuna cu prietenii mei din Medias. Unul din ei avea un M4 electric iar un altul si-a comandat un sniper. Am fost fascinat si mi-am comandat prima replica de airsoft. Un Steyr SSG 69 P2 Very Happy
 
3. Joc de cele mai multe ori ca si infanterist in squad. Sunt jucator de squad, cred ca nu se poate altfel sa reusesti sa iti duci misunile la bun sfarist daca nu ai oameni in jurul tau in care sa ai incredere ca sunt acolo pentru tine si ca isi vor face treaba indiferent care e aceasta. Imi place sa joc la obiective si cu cat mai putine prierderi in squad. Ca si replici am: AK74S. AK74 si un Colt 1911 AEP.

4. Am participat la evenimente oranizate de S9. Am fost invitat de Ghost Leader/S9. 

5. CAM / CJ
Sus In jos
Iahim

Iahim


Loc. : Alba Iulia
Varsta : 43
masculin Sagetator

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeVin Oct 25, 2013 10:30 am

1. Horia - numele meu Smile
2. Am inceput prin 1996, dar habar n-aveam ca ii spune airsoft si foloseam un pistol Smith & Wesson din plastic, cu arc adus de pe dincolo. Alti colegi de liceu erau cu primele chinezarii de pe piata, care, ce e drept erau de o calitate mult mai buna decat rebuturile de azi. In 2009 am aflat si am intrat oficial in sfera airsoft-ului.
3. Interventie rapida, infanterist, recon si depinde de rolul pe care il primesc de la liderul echipei.
Am un M4 SPR versiunea scurta, un AK (CM050) si un Glock 18C.
4. Am fost invitat de Ghost Leader
5. Super Daddy's
Sus In jos
sfantu'

sfantu'


Loc. : Sibiu
Varsta : 42
masculin Berbec

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 11:03 am

1. Sfantu' - vine de la inocenta si puritatea spirituala pe care o port vesnic alaturi de mine.

2. Joc airsoft de mai bine de 1 an (nu mai stiu exact cat), ai l-am descoperit intamplator, cautand "toate cele necesare" pentru paint-ball.

3. Ca stil inca il practic pe cel "incepator", adica toate si niciunul bine. Replici: 2xM4, un AK, un MB06 si un Glock.

4. Am ajuns pe acest forum prin intermediul Inalt-prea-fericitului GHOST.

5. Sektion9 / SB
Sus In jos
sensei

sensei


Loc. : DEVA
Varsta : 59
masculin Rac

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 11:36 am

1. Sensei - este titlul pe care il port ca instructor de Arte Martiale inca din 1987. majoritatea prietenilor imi spun asa chiar daca nu imi place tot timpul.
2. Sunt pasionat de airsoft de cca. 3 ani. Unul din prietenii mei juca de ceva vreme.
3. Pot juca pe orice post intrucat ca militar am fost Sniper, apoi timp de 4 ani instructor - formator la DIAS CT. Replicile detinute sunt SR 25 PJ, M4A1 Daniel Defence, M249 PJ, M4 CQB Stubby Killer PJ, M4A1 CQB, HiKappa 7.1, Glock 19, Beretta, Tanfoglio, MP 7.
4 Ghost Leader invited me.
5 ACD / instructor-scenarist-regizor-carcotas de serviciu.


Ultima editare efectuata de catre sensei in Sam Noi 02, 2013 8:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
danihileaga




Loc. : Alba Iulia
Varsta : 35
masculin Pesti

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 1:23 pm

Salutare la toata lumea

1. Dani Hileaga.Raspund la numele de Dani sau Hileaga sau la numele complet. Very Happy 
2. Joc de prin 2011 si am gasit pe net informatii si clipuri legate de acest sport.
3. M4, Ak si un SVD care aduna praf.Joc infanterist.
4. Ghost made me do it:D 
5. Super Daddys Alba
Sus In jos
ninja




Loc. : Cluj-Napoca
Varsta : 42
masculin Sagetator

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 11:58 pm

1. Ninja - vine de la "camuflajul" (a se citi trening negru) cu care veneam la primele jocuri Smile
2. Joc airsoft din vara lui 2008 de cand am vazut o replica de MP5 la Basty acasa.
3. M16, M4, M1911. Replica de baza e un M16. In functie de chefu si energia de care dispun, "apar baza" sau is in asalt.
4. La invitatia lui Ghost Leader.
5. Renegades Cluj-Napoca.
Sus In jos
Nemo




Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 36
masculin Varsator

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 12:39 am

1. Nemo - vine de la un personaj din cartea mea preferata(20000 leghe sub mari de Jules Verne), protectorul celor asupriti si dusmanul asupritorilor;
2. De sport stiu de ceva timp, dar nu am avut "timpul"=$ necesar pana in primavara anului asta cand am hotarat sa-mi iau intr-un final o replica;
3. am 2 replici momentan, un M4 RAS si un pistol M9A1(care din pacate sta ca si back-up in caz ca mi se strica primara, avand ironic med mai mare), cat despre stilul abordat, in principal infanterist dar prefer cand se poate cercetas/infiltrator;
4. am auzit de event-urile voastre de la persoanele din joc si de OP RIOT de pe forumul clubului nostru;
5. Renegades Cluj-Napoca.
Sus In jos
Dumars




Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 39
masculin Gemeni

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 12:47 am

1. Dumars - este o proechla veche, Este numele unui club pe care l-am fregventat atat de des incat lumea a inceput sa imi spuna Dumars, ulterior l-am folosit de cate ori am avut ocazia.
2. Joc airsoft din Septembrie, prima data am tras cu o oarma airsoft in urma cu 4 ani, mi-a luat mult timp pana m-am hotarat sa imi cumpar propria arma Smile
3. AK47 si un pistol spring S&W M4505, Imi place sa joc in aparare.
4. In urma urma invitatiei facute de Ghost Leader pe unul din formulrile cluburilor participante.
5.Momentan doar aspirant Smile
Sus In jos
daktari

daktari


Loc. : deva
Varsta : 55
masculin Gemeni

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeVin Noi 01, 2013 1:27 pm

1.daktari ,in swahili inseamna "vraci" .ceva legat de jobul meu - reprezentant medical
2.airsoft practic din 2010 aprilie. am vazut pe net ca exista si in deva club de airsoft. imi place actiunea , joc in echipa dar pot primi si misiuni individuale. am rabdare sa astept inamicul
3.replici:G 36 CV(HK) ,Famas , LK 58 ,AK 47, AK beta, AUG ,M16 ,M4A1, MP5 ,SVD electric.M 203.pistol Beretta P3x4
4.G.L.
5.ACD Deva -presedinte
Sus In jos
Santa




Loc. : Odorheiu Secuiesc
Varsta : 40
masculin Scorpion

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeSam Noi 02, 2013 9:27 am

1. Sánta - in limba maghiara inseamna schiop (sa fie clar ca nu sunt ruda cu Mos Craciun)
2. sunt dependent de airsoft din 2011
3. M14 cu ceva imbunatatiri + Glock 17 GBB
4. Am vazut o postare pe facebook referitoare la editia de anul acesta
5. 4th Company (Odorheiu Secuiesc)
Sus In jos
http://airsoftudvarhely.ro
sebannu




Loc. : Fagaras
Varsta : 45
masculin Fecioara

Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 10:42 pm

1. sebannu - folosesc nick-ul asta de prin clasa a 9-a (adica acum o gramada de ani)
2. prin 2007 am ajuns in concediu in italia si acolo am vazut prima mea replica intr-un magazin.Instantaneu a fost cumparata (era vorba de un AK47 produs de Cybergun) si de atunci nu ma mai opresc
3. ~12 replici primare, 3 pistoale.In principiu incerc sa joc DMR sau P2.Am cochetat putin cu rolul de sniper dar nu m-a prins
4. Participant, invitat de Ghost (cred ca e a 3-a editie la care particip)
5. CSABv (Clubul Sportiv de Airsoft Brasov)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.   Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T. Icon_minitime

Sus In jos
 
Prezentare participanti G06 // OP R.I.O.T.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GROUND ZERO Airsoft Events :: EVENIMENTE ANTERIOARE :: 2013 GROUND ZERO 6 // OP R.I.O.T.-
Mergi direct la: