GROUND ZERO Airsoft Events
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


GROUND ZERO Airsoft Events
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMier Oct 01, 2014 6:26 am

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?

Scopul acestui topic este simplu: spune-ne o idee, doua, trei din care sa reiasa ce misiune ti s-ar parea interesant sa intalnesti la un eveniment de airsoft si care ti-ar face ziua.

La inceputul lui August vor fi discutate cu echipa GROUND ZERO toate ideile generate aici si se va alege una care va fi premiata cu un bilet gratuit la GROUND ZERO 8 // Zulu Down.

O sa avem grija sa facem tot posibilul sa materializam ideea ta + sa ne asiguram ca TU vei fi actorul principal in ea.

Scrie-le aici, cat sunt calde!

farao


Ultima editare efectuata de catre Ghost Leader in Lun Mai 18, 2015 1:41 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Luci




Loc. : Sibiu
Varsta : 35
masculin Rac

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMier Oct 01, 2014 6:40 am

O sticla de coca-cola cu o pastila de mentos lipita in capac este plasata în mijlocul terenului de joc. Aceasta reprezintă un recipiente pentru un nou virus-armă/blabla. Fiecare parte trebuie să lupte pentru a o obține, atunci când sticla a fost capturata, aceasta trebuie adusa la baza lor. Jucătorul care poartă sticla nu se poate stabili în jos, el poate lupta în continuare cu un pistol sau mic SMG. Jocul nu se termină atunci când sticla ajunge in baza, sticla trebuie sa fie deschisa in baza... daca aceasta a fost transportata cu grija atunci echipa castiga insa daca sticla fac bum Smile) acestea mor/pierd ceva, . Acest lucru arată dacă recipientul care contine o substanta periculoasa a rezistat transportului.

https://www.youtube.com/watch?v=QUh1T1ov1EQ
Sus In jos
paulica

paulica


Loc. : sibiu
Varsta : 29
masculin Gemeni

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMier Oct 01, 2014 10:51 am

sper ca scriu unde trebuie, Very Happy
fiind un adevarat evil mastermind clown stiu cu ce sa ma fac "frumos" numele meu poate sa fie Mortimăr, I LOVE IT lol!
pentru misiuni!:
daca putem face rost de un manechin, il punem in laborator, il taiem la abdomen si ii infigem un satar in cap, la abdomen il umplem de ketchup si de carnati pe post de intestine si cand vin oamenii la mine dupa misiuni sa ma apuc sa mananc din el,daca se poate sa fie si filmata reactia participantilor,si daca e ok, cand vorbeste cineva cu mine sa ma apuc aleatoriu sa urlu sau sa fac pe fucked up pshyco clown clown
o sa mai iau cu mine mascota ce a fost la blitzkrieg,maimuta,mio prind cumva de umar si mai vorbesc cu ea din cand in cand, cand ii dau la un participant o misiune si el imi spune de o alta varianta sau ma intreaba daca nu ar fi mai bine sa...?,daca mai apare ceva prin capu` meu,o sa umplu postu Twisted Evil
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMier Oct 01, 2014 12:09 pm

- apropo, evenimentul cade tocmai de haloween
Basketball
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 2:01 am

varianta cu sticla de cola e periculoasa. daca explodeaza dopul ala poate rani destul de serios pe cineva
Sus In jos
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 2:03 am

cum zicea si gabi, putem face ceva recuzita care sa o trimitem de la un laborator la altul. ceva de genu: inginerul are o chestie care ii trebuie savantului, savantul trimite substante dubioase la bar, barmanul trimite nu stiu carui dubios ceva si tot asa.

putem trimite oameni sa spioneze ce se intampla in laboratorul lui paulica de exemplu. paulica sta pe faza si cand stie ca ar cam trebui sa apara spionul sa manevreze anumite obiecte, sa vorbeasca anumite chestii pe care spionul sa le noteze
Sus In jos
Luci




Loc. : Sibiu
Varsta : 35
masculin Rac

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 5:21 am

Misiunea poate fi facuta si cu o sticla de bere..berea nu trebuie sa faca spume
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 6:49 am

@ paulica

ti-am cumparat azi halat si caut un manechin. Eu am unul dar parca nu l-as sacrifica. Imaginea descrisa de tine ma bantuie ori de cate ori ma gandesc la tine. Ramane stabilit atunci legat de rolul tau. Sper ca iti place carnatul cu ketchup.

@ Luci & Ballin

hai sa facem un test cu cola & mentos. sa vedem cat e prea mult
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
paulica

paulica


Loc. : sibiu
Varsta : 29
masculin Gemeni

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 10:06 am

ghost....am facut azi rost de halat Smile) acuma de manechin am vorbit cu tata poate  imi aduce el unu, ketchupul cu carnati? Razz

Legat de Cola si Mentos:



chiar daca va dati seama din videoclipuri,eu tot vreau sa vad IRL(in real life) lol! lol! Twisted Evil
Sus In jos
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeJoi Oct 09, 2014 12:56 pm

se dau doua dispozitive. Dispozitivul 1 si 2. fiecare dispozitiv este construit din doua piese.
se dau trei piese. Piesa A, piesa B, pieasa C. dispozitivul 1 este construit din piesle A si B, dispozitivul 2 este construit din piesele A si C.
Armata are nevoie de dispozitivul 1, rezistenta de dispozitivul 2.
Dispozitivele se asambleaza/dezasambleaza doar de catre un scientist. Avand in vedere ca avem doi scientisti, fiecare stie sa manevreze doar un dispozitiv. De aici pleaca toata nebunia.
piesele B, respectiv C intra in posesia factiunilor in urma indeplinirii misiunilor anterioare. Piesa A (aia importanta si mult ravnita) e ratacita in teren.
Sa zicem ca armata este prima care ambele piese necesare si instaleaza dispozidivul (cu ajutorul lui Alien). Asta nu inseamna ca s-a terminat povestea. Rezistenta il poate contracta pe paulica sa dezmembreze dispozitivul si sa recupereze piesa A, pe care o vor folosi ei. Asta nu e tot... aici se vor desparti si scientistii.. cineva trebuie sa le asigure protectie daca vor sa se foloseasca de ei. La paulica ii asigura protectia aia cu care merge dupa dispozitiv, dar lui alien cine ii ofera protectie? nu-i bai, se mai aduna de o misiune. Alien va avea nevoie de persoane de incredere sa il protejeze cat timp e singur, dar nu alege el persoanele, ci ii va cere unui comandant sa ii trimita protectie si daca are ghinionul sa trimita copii ai lui kraken isi ia teapa nenea comandant.
bla bla bla.... se produce o adevarata invalmaseala, paranoie si tot ce vrei cat sa tina lumea ocupata o buna vreme
Sus In jos
paulica

paulica


Loc. : sibiu
Varsta : 29
masculin Gemeni

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 10:52 am

this is fucking awesome, daca reusim sa facem asa ceva suntem niste zei... care are niste borax?Smile)



din chestiile astea putem face "arme biologice" le putem face putin fragile,si sa dam misiuni sa le care in cutia lui moky(nu neaparat),carate de la punctul A la punctul B,primesc 1000keta,daca sunt sparte primesc 800keta,si cu cat pierd mai multa smarcaz dinala cu atat scadem keta!! poti sa il si bei, nu e toxic drunken
Sus In jos
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 12:33 pm

tare. ce o fi boraxu ala si de unde cumparam lipici de ala?
Sus In jos
paulica

paulica


Loc. : sibiu
Varsta : 29
masculin Gemeni

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 12:57 pm

borax=borat de sodiu,folosit si in pasta de dinti si in detergent,e un mineral ceva care se gaseste sub forma de pudra, acuma ma uitam pe net sa vad preturile si cica gasesti in magazine naturiste! lipici dinala gasesti la orice librarie... e lipici lichid scratch

L.E. Facusi niste study  BORATUL DE SODIU PUDRA este toxic, inhalat poate duce la Sleep forever! cautam alta solutie Smile
Sus In jos
paulica

paulica


Loc. : sibiu
Varsta : 29
masculin Gemeni

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 1:44 pm

putem incerca sa lipim doua peturi una de alta, le umplem cu gel de dus sau ceva colorat dar si transparent, si sa bagam un glowstick in el,nu arata ce stii ce filozofie ca si forma, dar putem sa prindem ceva accesorii pe peturi ca sa le impodobim.
Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? 34zm88z
imaginea e facuta in paint, nu va asteptati la indemanarea lui da Vinci,IT IS PAINT PEOPLE!!
Sus In jos
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 10:22 pm

Ca de obicei ma uimesti cu talentul tau paulica. Wink). Daca e paint nu iti scuza tie antitalentul... Fatal error. Poti face chestii faine si in paint daca stii sa il folosesti. Eu as zice sa folosim gel de par ca e mai geos si nu curge pe la toate imbinarile.
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeVin Oct 10, 2014 10:28 pm

in perfuziile de care va ziceam, am bagat gel de par albastru (gelul e albastru nu parul). La METRO am luat la juma de Kg (ceva gen 6 ron / flacon)
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeSam Oct 11, 2014 2:11 am

Sexy, cred ca am si eu pe acasa niste tub de plexic transparent
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMar Oct 14, 2014 4:48 am

idee faina de la Snake: sa punem o tabla cu misiuni pe ora pentru rezistenta, sa stie oameni cum isi dozeaza fortele
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Ballin

Ballin


Loc. : Sibiu
Varsta : 37
masculin Capricorn

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMar Oct 14, 2014 12:07 pm

Buna treaba. Putem pune aceeasi tabla cu misiunile rezistentei si la armata in baza sa stie si ei cum isi dozeaza fortele Smile). Glumesc, da ar fi o idee faina ca lista aia sa trebuiasca cumparata. Sa munceasca un pic daca o vor
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 1:16 am

// Treasure Hunt
- pe teren sunt imprastiate sticle de BonAqua pline cu apa. Fiecare sticla mai are in interior 4 batoane chimice. Misiunea echipelor este de a recupera aceste sticle cu scopul aflarii unor coordonate (pe sticle e o serie de cifre in care prima cifra indica ordinea sticlei in secventa de cod iar urmatoarele indica coordonate. Pe sticle mai pot fi trecute si cuvinte, care asezate in ordinea sticlelor sa formeze un mesaj). Identificarea coordonatelor poate fi misiunea unei echipe, iar a textului celeilalte echipe.

- sticlele pot fi stropite cu apa amestecata cu marker verde care sa indice infectarea celor care le manipuleaza. Infectarea se pune in evidenta cu o lampa UV. Gasirea unui antidor poate reprezenta o alta misiune.

// Vanatoarea de Idoli
- in teren sunt mai multe triburi sau asezari de vanatori. Fiecare are un idol (care tine loc de steag). Capturarea idolului de catre un alt trib face ca tribul cu idolul capturat sa intre ca sclavi razboinici pentru tribul castigator. Rascumpararea libertatii (si a idolului) se poate face doar in anumite conditii speciale.

Recuzita: idoli -statuete. Avem pana acum un diavol rosu (loki), un cap din Insula Pastelui (Mata-ki-Te-rangi, - „Ochiul care privește spre cer”.)
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Continut sponsorizat





Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Empty
MesajSubiect: Re: Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?   Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce misiuni ti-ar place sa gasesti la G08?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GROUND ZERO Airsoft Events :: EVENIMENTE VIITOARE :: GROUND ZERO 8 // Zulu Down-
Mergi direct la: