GROUND ZERO Airsoft Events
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


GROUND ZERO Airsoft Events
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Banca de Idei

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeVin Mai 31, 2013 12:49 am

Ai o idee pe care vrei sa o vezi implementata la jocurile organziate de noi?
Pune-o aici! Cu siguranta poate iesi ceva interesant...

farao
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Snake!

Snake!


Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 39
masculin Pesti

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeSam Iun 22, 2013 12:11 am

Salut

Idei de misiuni care s-ar potrivi in sate ar fi mici competitii (minigames) care sa te tina ocupat in perioada de respawn/pauza dintre misiuni poate. S-ar putea face jocuri de genul:

MINIGAMES:

1. Poker - un cort facut homemade ( o sfoara legata intre 2 copaci la inaltimea unui om si peste sfoara pusa o folie de nailon care sa fie prinsa de capete in 6 locuri asftel avand forma unui cort) si inauntru sa fie loc de 4-5 locuri pentru poker, daca sunt bani INGAME atunci uite o medota foarte buna de a cheltui/castiga bani. Eventual, asta poate face mai interesnta treaba, sa se tina "evidenta " celui mai bun jucator si sa circule vestea pe un post dedicat pe statii care sa zicem ca e numit "Stiri de ultim moment" unde se dau tot felul de anunturi. "Castigatorul turneului de anul trecut, Snake, va invita sa participati la noul turneu din satul X la ora 14:00. Taxa de incriere 10 Keta".
2. Tir static - sa se faca un stand (expus mai jos) micut langa o cladire importanta din sat (crasma) unde sa poata oricine sa isi testeze abilitatile de bun pistolar. Standul de tir sa fie format din 5 tinte care trebuie doborate de concurent in cel mai scurt timp. Timpul sa fie cronometrat de crasmar in cazul nostru si trecut pe o lista la vedere. Cel mai bun timp sa stea in capul listei, sper ca asta va aduce la concurenta pozitiva in randul jucatorilor. Tot asa ca in primul caz .. sa se dea pe statie din cand in cand numele si timpul celui mai bun concurent, asta pentru a instiinta pe ceilalti pretendenti la titlu.
https://youtu.be/wiUFwqpOces


Ultima editare efectuata de catre Snake! in Sam Iun 22, 2013 1:01 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeSam Iun 22, 2013 12:28 am

O idee foarte buna...

se mai pot organiza:

1. concurs de privit fara sa clipesti. Adica doi concurenti se privesc pana unul din ei clipeste si inevitabil  pierde.

2. lupta cu cutitul de cauciuc. avem 4 arbitri care stau fiecare in cate un punct cardinal. In mijloc avem doi luptatori care se bat cu cutitele de cauciuc. Fiecare lovitura de la gat in jos inseamna un punct. Loviturile de la gat in sus te descalifica. Lupta dureaza 3 minute. Castiga cel care are cele mai multe puncte.

3. aruncatul de mingi la o galeata. Galeata este la 3 metri. se arunca un numar de 3 sau 6 bile. timpul se cronometreaza. evident se puncteaza fiecare bila care intra in galeata. fiecare bila care da pe langa iti scade un punct.
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Snake!

Snake!


Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 39
masculin Pesti

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeMar Aug 20, 2013 11:50 am

Idee ...

La mai toate jocurile sa fac misiuni care au sau nu impact asupra jocului .. cred ca e nevoie de ele pentru a diferisfica jocul (cateodata jocul devine plictisitor cand te tot lovesti de fortele celelilate factiuni cand lao baza .. cand la alta).

Am sa dau exemple de 2 misiuni care sa fie premiate diferit in functie de dificultatea pe care o alegi sa faci misiunea.

1. Misiunea 1.
   
   Capturarea sau asasinarea unei persoane importante (ex. team leader de la nustiuce squad cool)

 Variantele ar fi:

      Easy - Asasinarea lui. (ca sa dovedesti ca l-ai asasinat trebuie sa faci o poza cu el "mort" sau sa il pui sa semneze sau sa ii iei ceva de pe mana sau nu conteaza) .. in principiu sa demosntrezi ca l-ai asasinat . 1000 keta
      Medium - sa il capturezi ranit (adica sa il impusti si sa il vindeci cu medicul din dotare) evident cand e capturat ai sa vezi ca are o banderola alba pe mana .. deci a fost ranit. 2000 keta
      Hard - sa il caputezi fara sa il ranesti .. asta presupunad ca il capturezi cu regula BANG .. adica il somezi cand el e total nepegatit .. din spate/din lateral. Sau daca asta e o chestie cu 2 taisuri si crezi ca omul nu raspunde la somat .. sa ii dau knockout (regula knifekill) 5000 keta.

Misiunea 2.
       Trebuie sa recuperezi un satelit format din 2 componente. Satelitul propriu-zis si un stick usb care e ttot parte din satelit doar ca nu e in acelasi loc cu satelitul. Stick-ul poti sa il pui la gatul cuiva .. cineva care patruleaza mult (cineva care e cat de cat expus) si are si ceva garda de corp ... mi-a venit in minte Marshal .. ca el e inafara bazelor mai tot jocul si are si cativa oameni pe langa el .. nu prea multi.

      Easy - recuperezi satelitul. 1000 keta
      Medium - recuperezi satelitul si stickul in aceeasi misiune. 2000 keta
      Hard - recuperezi satelitul si stickul in limita a 2 ore de cand ai luat misiunea. 3000 keta


Ideea e ca misiunile oricum se fac .. nu e prea mare bataie de cap sa faci 3 dificultati la fiecare misiune ,,, bienteles ca nu toate trebuie sa aiba 3 nivele de dificultate. Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Snake! in Mar Aug 20, 2013 10:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Snake!

Snake!


Loc. : Cluj Napoca
Varsta : 39
masculin Pesti

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeMar Aug 20, 2013 12:11 pm

POti sa faci o misiune in care 2 squaduri cu pretentii (sunt destule squaduri cu pretentii in romania) sa se vaneze una pe cealalta si sa isi capureze reciproc liderii .. tot ce trebuie sa faci e sa le zici cam in ce zona e afla squadul advers la o anumita ora si se toana ei. Dai reward-ul numai la o echipa si  faci cu nivel de dificultate.

Poti sa faci asta doar ca sa ii tii ocupati, sa poti sa iti faci de cap cu faciunea pe alte plaiuri.
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


Loc. : Sibiu / RO
Varsta : 44
masculin Taur

Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitimeMar Noi 12, 2013 10:24 pm

Lego a scris:
Mai am ceva idei de props pentru jocurile urmatoare :

3 part bomb :
Banca de Idei Bomb

Suicide vest : Banca de Idei Bat-24-05-2012
Sus In jos
http://eveniment.6mm.ro/
Continut sponsorizat





Banca de Idei Empty
MesajSubiect: Re: Banca de Idei   Banca de Idei Icon_minitime

Sus In jos
 
Banca de Idei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Banca de Idei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GROUND ZERO Airsoft Events :: EVENIMENTE ANTERIOARE :: 2013 GROUND ZERO 6 // OP R.I.O.T.-
Mergi direct la: